Як чиновники обманюють систему Прозорро, три способи

Обійти систему електронних закупівель Прозорро чиновники намагаються з однією єдиною метою – злодійство грошей у держави. Існування системи Прозорро ускладнило їм завдання, адже тепер їх махінації можуть бути оприлюднені і можуть навіть потрапити в ЗМІ із зазначенням прізвищ. А привертати увагу не хочеться. Правова система покарання злодіїв-чиновників практично відсутня в Україні, тому залишається тільки обдурити Прозорро.

Ми пропонуємо три найбільш популяпних способи, якими користуються нечисті на руку чиновники.

Дискваліфікація неугодних учасників

Серед учасників тендера є свій «кишеньковий» учасник, і щоб він здобув перемогу в торгах, навіть зі значно гіршою ціною пропозиції, ми дискваліфікуємо інших учасників, і придумуємо причини їх дискваліфікації, навіть якщо не знаходимо і найменшого приводу для цього. При цьому ігноруємо будь-які, навіть значні проблеми в документах «свого» учасника. Як підсумок, підвищуємо ціну закупівлі для держави і більше грошей забираємо собі в кишеню.

Прописування умов під «свого» постачальника

У вимогах тендерної документації прописуємо специфічні умови, які важко задовольнити звичайним учасникам. Сертифікат випробувань, на отримання якого потрібно 1-1,5 місяця, а тендер через 2 тижні і у свого учасника він є вже і підготовлений заздалегідь. Прописування непринципових, але обов’язкових вимог до товару, наприклад, світло-зелених смужок на кришці, і т.д.

Так вдається відсіяти учасників, які не можуть задовольнити умовам тендерної документації, створені з відвертою метою зменшення здорової конкуренції. Ціна закупівлі буде майже без економії для країни, а в свою кишеню можна побільше покласти, тим більше шанс покарання відсутній практично.

Маскування тендера від інших учасників

Вказуємо майже абстрактну складну назву тендеру, вказуємо його в невідповідну категорію в системі Прозорро, допускаємо, рідку граматичну помилку в назві товару на закупівлю, і ваш тендер не знайдуть звичайні учасники. Своєму «кишеньковому» постачальнику даємо посилання на тендер, і на нього ніхто не приходить, крім тих, хто в темі. Ціна максимальна закупівлі, економії для країни немає, злодійство грошей найкраще.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *