Ефект від Прозорро в дорожній галузі залишається слабким

Дороги – одна з найбільших проблем в нашій країні, не тільки за станом їх якості, а й за рівнем корупції в даній галузі. Мабуть одне з іншим пов’язано безпосередньо. Переклад даної галузі в систему Прозорро не показав особливої ​​зміни. Справа в тому, що учасники тендеру по ремонту доріг заздалегідь домовляються між собою про ціну, переможця і інші умови. В результаті страждає і бюджет країни, і якість доріг і галузь в цілому.

Дану ситуацію прокоментувала голова Укрдорінвест Олена Криворучко: «Ми вивчали закупівлі в багатьох країнах, ця проблема актуальна і для них, але там зі змовами жорстко борються, а компанії, викриті в змові, більше не можуть брати участь в торгах. В Україні такої практики немає. І на сьогоднішній день дорожня галузь є ідеальним майданчиком для змови учасників торгів. За рахунок цього всі вони так чи інакше залишаються задоволені результатом».

Рішення проблеми в поліпшенні конкурентного середовища та залучення на наш ринок нових гравців з-за кордону. Покарання змовників не буде, поки Україна не перестане займати одне з провідних місць в світі по корупції. Але поліпшення стану наших доріг дуже наболіла проблема. З приводу поліпшення конкурентного середовища в Прозорро в дорожній галузі так висловилася Олена Криворучко: «Для іноземного підрядника перемога на тендері – це гарантія того, що він не даремно витратив кошти на відкриття представництва, перенесення потужностей, підготовку документації. Це його прямі витрати, і він готовий боротися за те, щоб вони не були марними, і його норма рентабельності зберігалася».

Залишається сподіватися, що хтось з боку, зацікавлений в якості своєї роботи, зможе зробити наші дороги краще.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *