Як довідатися про ціни конкурентів до початку процедури закупівель в Прозорро – виявився баг системи

В системі закупівель Прозорро вирішується проблема з видалення бага, що дозволяє довідатися про ціни конкурентів ще до початку процедури аукціону. Дізнатися ціну можна наступним чином. При підтвердженні документації і цінової пропозиції, що відправляється для участі в тендері, учасник користується електронним цифровим підписом. Такий підпис є можливість перевірити на справжність. Це робиться за допомогою спеціальної опції на офіційному сайті Мін’юсту. У вікні перевірки цифрового підпису є функціонал «Зберегти». При натисканні на збереження, документація завантажується на ваш комп’ютер. Відкрити збережений файл можна за допомогою звичайного Блокнота, і там вже знайти ціни конкурентів.

З приводу ситуації, що склалася так висловився генеральний директор ДП «Прозорро» Василь Задворний: «Така проблема насправді є. І ми її взяли в роботу. Потрібно враховувати, що такий баг є тільки на відкритих європейських процедурах, коли є прекваліфікація. І він не дає можливості шахраювати. Ефект буде, тільки якщо учасників більше двох: тільки тоді є інтрига на аукціоні: де, чия ціна».

Торгів, за якими можна знайти цінову пропозицію конкурентів, реалізується лише близько 1%. Однак, як вважають юристи, якщо хтось з учасників звернутися в суд, то у нього є підстави і шанси зробити торги недійсними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *