Моніторинг тендерів в Прозорро проводить штучний інтелект

Серед величезного числа тендерів, що проводяться в системі електронних торгів Прозорро.Закупівлі, досить важко відстежити підозрілі закупівлі, що мають корупційну складову. Для оптимізації, прискорення і збільшення точності пошуку таких тендерів в Прозорро була впроваджена система, яка використовує штучний інтелект. Вперше систему представили на фестивалі «ДОЗОРРО Фест – 2018». У Transparency International Ukraine наступним чином прокоментували появу такої системи: «Якщо раніше портал був місцем збору відгуків на підозрілі закупівлі в системі ProZorro, то тепер в його основі буде штучний інтелект, здатний до самостійного навчання. Зокрема, система буде оцінювати кожну закупівлю за сукупністю факторів ризику і відбирати найбільш сумнівні».

Електронна система з штучним інтелектом буде автоматично досліджувати і моніторити тендери, а відомості про сумнівні закупівлі буде передавати громадським організаціям, що входять до спільноти DOZORRO.

Остаточний висновок з приводу об’єктивного ризику знаходження корупції в конкретної закупівлі буде робити вже людина. Технічний координатор порталу ДОЗОРРО Андрій Кучеренко так висловився з приводу впровадження нової системи в Прозорро: «Завдяки такій взаємодії людини і машини, через 2-3 місяці ітерації система почне прогнозувати набагато точніше. Я впевнений, що вже до кінця цього року точність стане дуже високою».

У Прозорро нова система була впроваджена в другій половині липня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *