Тендери по ремонту доріг продовжують проходити повз Прозорро

Аналіз проведених тендерів в Україні по ремонту автодоріг показує, що вони продовжують проходити повз Прозорро. Такий висновок зробили в Офісі ефективного регулювання (BRDO), вони так прокоментували ситуацію: «Витрачаються чи кошти за призначенням? Як так вийшло, що в Тернопільській області ділять одну й ту ж дорогу на відрізки по 200 м і укладають 96 маленьких угод загальною вартістю 14 млн. грн.? Навіщо це робити, запитаєте ви. Все дуже просто – служба автомобільних доріг Тернопільської області розтрощила роботи по ремонту доріг на так звані допорогових значення, тобто на суму менше рівня порогового значення, за якими повинен проходити тендер».

Кошти, що виділяються на ремонт доріг, завжди приваблювали не чистих на руку чиновників. Гроші країни красти можна безкарно, а на дороги наплювати, тому проблема доріг настільки гостра в країні.

Залишається сподіватися, що вийде з тіні витрата бюджетних коштів на ремонт доріг, особливо в тій частині, яка відповідає за прийом якості виконаних підрядниками робіт. В Офісі ефективного регулювання, в свою чергу, запускається новий сервіс, який дозволяє зробити процес реалізації робіт по ремонту доріг більш прозорим. У BRDO так висловилися з цього приводу: «На основі відкритих даних ProZorro і E-data ми будемо аналізувати оголошені тендери, їх переможців і фактичні виплати за виконані роботи. Щомісяця ми будемо публікувати рейтинг областей за цими показниками».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *